:: ÇOCUK DİŞ SAĞLIĞI
 
 
 
      
 
 
 
 
İLETİŞİM KUTUSU
 
 
 
Çocuklarda Ağız ve Diş Sağlığı

Toplumumuzda süt dişi çürükleri yeteri kadar önemsenmemektedir. Oysa oluşacak daimi dişlerin sağlığı, süt dişlerinin sağlıklı olmasına bağlıdır. Diş sağlığı problemlerini büyümeden önlemek daha kolay ve daha az maliyetlidir. Lütfen en yakın zamanda diş hekiminizden periyodik kontrol için kendinize ve en sevdiğiniz varlığınız çocuğunuza randevu alınız.

Acil müdahaleler gerektiren durumların dışında ilk seans; tanışma, uyum ve motivasyon seansıdır. Çocuğunuza yapılacak tedavi ve kullanılacak aletler sevimli hale getirilerek basit bir dilde oyun havasında anlatılır.  Hem çocuk hem de çocuğun anne ve babası ile iletişim kurulur; anne -baba tedavi konusunda her açıdan bilgilendirilir.

 

Bu bilgilerin yanı sıra anne - babalara bazı önemli hatırlatmalar yapmak istiyorum.

 
Çocuğunuz 2,5- 3 yaşına gelince mutlaka çocuk diş hekimi ile ilk tanışma ziyareti yapınız.
Evde çocuğunuzu diş hekimi konusunda korkutacak söylemlerden kaçınınız.
Çocuk diş hekiminizin tavsiyeleri doğrultusunda çocuğunuzun diyet düzenlemesini yapınız ve düzenli olarak uygulayınız.
Günlük diş fırçalama işlemini ailecek oyun haline getirerek uygulayınız. Unutmayınız ki; dişlerinizi muntazam fırçalamazsanız, çocuğunuza böyle bir alışkanlık kazandıramazsınız. 
 
" Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez."
Copyright © 2008 - 2010, Medikodent Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği - Ankara
Created By İnfomedya